
Nelt Grupa & UNICEF – U okviru partnerstva održana radionica u Kragujevcu
Obrazovanje u korak sa vremenom
U okviru strateškog partnerstva Nelt Grupe i UNICEF-a, danas je u Kragujevcu održana radionica koja je okupila više od 50 nastavnika i direktora iz 30 osnovnih škola iz različitih delova Srbije, sa ciljem da im se približe savremeni alati i veštine potrebne za uspešno obrazovanje u 21. veku.
Cilj susreta bio je unapređivanje školskih klubova za učenje kroz sagledavanje međunarodne prakse, sa posebnim naglaskom na STEM pristup – integraciju nauke, tehnologije, inženjerstva i matematike u klubovima za učenje. Nastavnici i direktori su učestvovali u interaktivnim radionicama koje je organizovao Naučni klub u Kragujevcu, i iz prve ruke su videli kako se savremeni obrazovni alati i metode mogu primeniti u radu sa učenicima.
„U školskim klubovima za učenje se podstiče radoznalost učenika, kroz njihovo učešće, saradnju i kroz istraživanja STEM pristup osnažuje decu da razmišljaju kritički, i kroz saradnju rešavaju probleme – veštine koje su ključne za njihovu budućnost,“ izjavila je Tanja Ranković, rukovoditeljka programa obrazovanja u UNICEF-u.
Događaj je doprineo i definisanju konkretnih potreba u oblasti liderstva i menadžmenta na osnovu kojih će predstavnici Nelt Grupe podeliti svoja iskustva iz poslovnog sveta o strateškom vođenju, organizacionoj kulturi i liderstvu u složenim sistemima – prilagođenih obrazovnom okruženju.
„S obzirom na aktuelne poslovne trendove, partnerstvo UNICEF-a i Nelt Grupe usmereno je na podršku obrazovanju i razvoju veština neophodnih za 21. vek. Kroz ovu saradnju omogućavamo školama pristup savremenim znanjima i alatima, kako bi učenici i nastavnici bili spremni da odgovore na izazove savremenog doba“, rekla je Milica Jević, senior specijalistkinja za korporativne komunikacije Nelt Grupe.
„Upravo kroz ovu razmenu, škole će dobiti pristup znanjima i alatima koji dolaze iz poslovnog sektora – od liderstva i upravljanja timovima do strateškog razmišljanja – što će pomoći direktorima i nastavnicima da unaprede svoje kompetencije, a učenicima da uče u podsticajnijem i inovativnijem okruženju,“ rekla je Svetlana Kocić, direktorka OŠ „8. Oktobar“ iz Vlasotinca.
Na skupu je potvrđeno da su ovakve razmene znanja ključne za osnaživanje škola da uvedu u praksu inovativne modele učenja, usklađene sa potrebama današnjih učenika.
Projekat „Podrška razvoju veština za 21. vek“ deo je trogodišnjeg strateškog partnerstva UNICEF-a i Nelt Grupe u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Severnoj Makedoniji i Angoli. Aktivnosti će se sprovoditi do kraja 2026. godine i obuhvatiće 15.000 učenika i 300 nastavnika. Klubovi za učenje, STEM alati, digitalni resursi, grantovi, mentorstvo i aktivnosti u oblasti digitalne bezbednosti samo su deo sveobuhvatne podrške koju škole dobijaju u okviru ove inicijative.